Producent i projektant designerskich lamp w Szczecinie

Designerskie lampy zrodzone z pasji

Michał Siełacz

Projektant wzornictwa przemysłowego

“Od dziecka lubiłem się bawić. Zabawę traktuję jako proces odkrywczy i wstęp do mojego projektowania. Występujące przy tym skupienie uwagi na czymś może nie jest gwarancją zaprojektowania finalnego produktu, ale na pewno czymś co do niego prowadzi. Czym może się stać czysta kartka papieru? Wystarczy przyjrzeć się dzieciom podczas rysowania. Są one bardzo kreatywne. Moim zdaniem zanikająca kreatywność u dorosłych jest spowodowana brakiem zabawy, czyli twórczego spędzania czasu. Sam się dziwię jak niewiele trzeba by coś stworzyć, a jak wiele by coś zaprojektować, wyprodukować i sprzedać. Jednak bez tego niewielkiego wkładu intelektualnego wszystko byłoby wiecznym powielaniem tego co już było czy też jest obecnie.”

Moja fascynacja przyrodą i zamiłowanie do techniki zrodziło pomysł do zaprojektowania serii lamp. Zastosowałem do nich moje innowacyjne łączenia – bez użycia kleju, szycia itp.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału produkty są wodoodporne, stabilne, niełamliwe, śnieżnobiałe, a co najważniejsze – nie zmieniają powyższych właściwości z biegiem czasu. Materiał wykorzystany do budowy lamp to idealnie oddające barwę światła wodoodporne tworzywo – jednorodna biała folia PP (z tego tworzywa robi się np. nakrętki do butelek plastikowych), bez dodatku szkodliwych substancji takich jak: żywice, rozpuszczalniki, barwniki czy kleje. Podświetlony daje efektowne świecenie, oddając barwę wkręconej żarówki, w tym również żarówki zmiennokolorowej rgb. Liczne szczeliny spełniają kilka funkcji: estetyczną, konstrukcyjną oraz cyrkulacyjną – rozgrzane powietrze wydostaje się poprzez szczeliny, dzięki czemu abażury się nie nagrzewają.

Lampa wisząca liść - LEAFO

Na autorskiej stronie sielacz.pl dostępnych jest 39 różnych modeli lamp. Cechuje je minimalizm, są uniwersalne (większość z nich można zastosować do lamp wiszących lub stojących), ponadto stwarzają domową atmosferę. Abażury w pełni poddają się recyklingowi. Piękno produktu to subiektywna wypadkowa wszystkich jego cech. Natura sama w sobie może być nieskończonym źródłem inspiracji. Dostępne lampy reprezentują wysoki poziom artystyczny i techniczny bez nadmiernej dekoracyjności.